Gdynia przyciąga nowymi mieszkaniami na sprzedaż.

Spis treści:
Analiza rynku mieszkań deweloperskich w Trójmieście
Ceny mieszkań deweloperskich
Kawalerka jako inwestycja
A może apartament z widokiem na morze?
Oferta deweloperów gdyńskich

Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Gdyni stale się rozwija.

Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Gdyni stale się rozwija. Corocznie przybywa nieszablonowych inwestycji. Deweloperom zależy na tym, aby tworzyć osiedla, które nie tylko zapewnią komfortowe miejsce do zamieszkania, ale także cechujące się bogatą infrastrukturą. Wielu deweloperów kładzie duży nacisk na możliwość korzystania przez mieszkańców z terenów zielnych, skwerów i sprzętów sportowych, które dostępne są często na terenie osiedli.
Należy przy tym zaznaczyć, że większość inwestycji mieszkaniowych dostarcza na gdyński rynek mieszkania o bardzo zróżnicowanym metrażu, rozkładzie oraz ilości pokoi. Dzięki temu kupujący mają duży wachlarz wyboru i mogą wybrać mieszkanie, które najbardziej będzie odpowiadało ich potrzebom i gustowi.Gdynia – idealne miejsce do życia?

Malownicza sceneria w połączeniu z nowoczesną architekturą tworzy wyjątkowy klimat do życia. Gdynia to jedyne miasto w Europie, wybudowane na przestrzeni jednej epoki. Żywe muzeum dwudziestolecia międzywojennego, z perłami modernizmu zachwyca i przyciąga turystów oraz fanatyków epoki. Gdynia to także bardzo istotny ośrodek kulturalny. To właśnie tu odbywa się Open’er Festiwal, na którego scenach występują najlepsi muzyczni artyści z całego świata. Festiwal Filmowy w Gdyni, inna impreza ważna ze względu na charakter i funkcję, propaguje polską kinematografię. *[rynekpierwotny.pl]

Ile zapłacimy za nowe mieszkanie na sprzedaż w Gdyni?

Ceny nowych mieszkań na sprzedaż w Gdyni utrzymują się tu na stabilnym poziomie a oferta gdyńskich deweloperów wciąż wzbogaca się o nowe inwestycje mieszkaniowe.

W ofercie WGN znajdują się atrakcyjne mieszkania deweloperskie. Przykładowo – za 2-pokojowe mieszkanie w dzielnicy Dąbrowa zapłacimy ok 267 000 zł, za podobny metraż na Oksywiu można znaleźć ofertę za 288 000 zł. Natomiast w Gdyni Cisowej cena 2-pokojowego mieszkania to już koszt 347 000 zł.


Mieszkanie do wynajęcia – jakie?

Kawalerki cieszą się wciąż niesłabnącym powodzeniem. Znacznie tańsze w zakupie, a w późniejszym wynajmie czy przy ewentualnej sprzedaży przynoszące zyski. Im mniejsze mieszkanie posiadamy, tym stopa zwrotu z wynajęcia takowego lokalu będzie większa. Rosnącą popularnością cieszą się w Gdyni mikroapartamenty. Deweloperzy coraz częściej budują inwestycje, które potem funkcjonują jako apart- i condohotele.

W Gdyni bardzo popularne jest także kupno lokalu z drugiej ręki. Ewentualny remont takiego mieszkania procentuje w późniejszym wynajmie takiego mieszkania. Jak wiadomo im dalej od centrum miasta i im większa powierzchnia, tym cena lokalu jest niższa. Ceny wynajmu kształtuje technologia i wiek budynku. Najtańsze mieszkania w Gdyni znajdziemy na osiedlach z wielkiej płyty, położonych na obrzeżach miasta.

Inwestorzy interesują się także apartamentami droższymi, o wyższym standardzie. Mieszkania tego typu cieszą się szczególnym zainteresowaniem w turystycznych kurortach takich jak Gdynia. *[rynekpierwotny.pl]

Apartament z widokiem na morze

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni mają niewątpliwie wiele zalet. Jedną z nich jest lokalizacja blisko Morza Bałtyckiego. Miasto to posiada rozległe nadmorskie tereny spacerowe (na przykład Molo Południowe, które stanowi przedłużenie Skweru Kościuszki), co dla osób lubiących spędzać wolny czas aktywnie, z pewnością będzie stanowiło dużą zaletę. W administracyjnych granicach miasta znajdują się lasy praz rozległe tereny zielone. Nad morzem wyznaczone są w tym mieście cztery strzeżone letnie kąpieliska: Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły.*[rynekpierwotny.pl]
Nowe mieszkania na sprzedaż w Gdyni – co oferują deweloperzy?

 Bogata oferta deweloperów obrazuje, że popyt na nowe mieszkania w Gdyni rośnie. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty inwestycji z rynku pierwotnego, które odpowiadają na stale rosnące potrzeby i wymagania kupujących.

Osiedle Alvarium

Osiedle Alvarium budowane jest w reprezentacyjnej części gdyńskiego Redłowa. Inwestycja skierowana jest do osób, które cenią sobie możliwość życia blisko natury oraz morza, a równocześnie mają łatwy i szybki dostęp do tętniącego życiem centrum miasta.

Koncepcja architektoniczna inwestycji została wykonana przez biuro architektoniczne BJK Architekci sp. z o.o. w Gdyni. Projekt budowlany inwestycji wykonany został również przez BJK Architekci sp. z o.o. w Gdyni, jednak został zmodyfikowany przez Semeko Alvarium sp. z o.o. w Gdyni. *[alvarium.pl]

Osiedle Cis

Osiedle Cis to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa, która wkomponowana została w bardzo dobrze rozwiniętą dzielnicę Gdynia Cisowa. Oddanie inwestycji do użytku zostało zaplanowane na IV kwartał 2021 roku.

Dużą zaletą osiedla Cis jest jego dogodna lokalizacja. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dostęp do pobliskich sklepów spożywczych, centrów usługowych, parków, aptek, placów zabaw, siłowni, szkół i przedszkoli. Zaledwie 250 metrów od inwestycji znajduje się stacja SKM Cisowa, która zapewni mieszkańcom sprawne przemieszczanie się. W pobliżu osiedla Cis znajduje się ponadto wyjazd na trójmiejską obwodnicę, co stanowi dodatkowy atut. Ponadto w niewielkiej odległości od osiedla znajdują się przystanki komunikacji miejskiej.

Co istotne, cały teren osiedla dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Za inwestycję odpowiada spółka Euro Styl S.A. z siedzibą w Gdańsku, która wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Dom Development. *[eurostyl.com.pl]

Nowe Orłowo

Osiedle Nowe Orłowo zlokalizowane jest w nadmorskiej, letniskowej części gdyńskiego Orłowa, pomiędzy ulicą Orłowską a Spacerową. Jest to inwestycja spod szyldu dewelopera Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K. W ramach inwestycji powstało kameralne osiedle o niskiej, dwu- i trzy-piętrowej zabudowie. Do mieszkań zlokalizowanych na parterze przynależą zielone ogródki osłonięte żywopłotem, co zapewni mieszkańcom prywatność oraz zwiększy komfort wypoczynku na świeżym powietrzu. Do mieszkań zlokalizowanych na wyższych kondygnacjach przynależą przestronne tarasy.

Dużą zaletą Nowego Orłowa jest lokalizacja blisko morza i rezerwatu przyrody. Dodatkowo położenie inwestycji Nowe Orłowo zapewnia dogodny dojazd do Sopotu i Gdyni. *[investkomfort.pl]