Mieszkania na sprzedaż w Gdyni są atrakcyjne z kilku powodów. Przede wszystkim ta najmłodszą część Trójmiasta znacząco różni się od sąsiedniego Sopotu i Gdańska. Mimo bezpośredniego dostępu do Morza Bałtyckiego nie ma tutaj tylu turystów co w pozostałych dwóch aglomeracjach. Miejscowość szczególnie doceniają młodzi ludzie, którzy w tej części Pomorza znajdują pracę oraz wiele możliwości dalszego rozwoju. Nie można również zapomnieć o tym, że Gdynia od wielu lat uważana jest za najszczęśliwsze miasto w całej Polsce. Nikogo nie powinno więc dziwić, że ten region kraju cieszy się coraz większą popularnością na rynku nieruchomości. Nie wszystkie dzielnice są jednak pożądane przez potencjalnych kupców. Decydując się na sprzedaż mieszkania, warto więc wcześniej zapoznać się z możliwymi rozwiązaniami. Tylko inwestycja na odpowiednim osiedlu przyniesie oczekiwany zysk. Portal WGN radzi więc, na które dzielnice należy zwrócić uwagę.

Spis treści:
Dlaczego warto inwestować w Gdyni?
Redłowo
Śródmieście
Orłowo
Witomino

Dlaczego oferty sprzedaży mieszkań w Gdyni są tak atrakcyjne dla przyszłych mieszkańców i potencjalnych inwestorów?

Oferty sprzedaży mieszkań w Gdyni są w ostatnich latach coraz popularniejsze zarówno pośród inwestorów, jak i pośród osób szukających przyszłego miejsca stałego zamieszkania. Miasto coraz częściej kusi nie tylko mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy pragną przeprowadzić się do większej aglomeracji, ale również młodych ludzi z całej Polski, którzy właśnie tutaj chcą budować swoją karierę i zakładać rodziny. Warto również zauważyć, że to właśnie w tej części kraju można cieszyć się wyższymi niż w innych polskich metropoliach zarobkami. Duży wpływ ma na to ciągły rozwój oraz rozbudowa miasta. Nieustannie powstają tutaj nowe inwestycje, które skutkują wieloma pojawiającymi się miejscami pracy.

Rozrywka i kultura

Na popularność tej części Trójmiasta wpływa również bogata oferta rozrywkowa i kulturalna. Dostępność wielu teatrów, kin, muzeów, a także szeroka oferta lokali gastronomicznych sprawiają, że można bez problemu prowadzić tutaj bogate życie towarzyskie. W Gdyni organizowana jest jedna z najważniejszych w Polsce imprez muzycznych - Open'er Festiwal. W mieście równie często odbywają się też inne wydarzenia kulturalne, które dbają o zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej dawki rozrywki przez cały rok.

Bałtyk

Nie można oczywiście zapominać o bezpośrednim dostępie do Morza Bałtyckiego. Co roku w okresie letnim tysiące Polaków przyjeżdżają do nadbałtyckich kurortów, aby przez chwilę cieszyć się bliskością morza i miękkością piaszczystych plaż. Decydując się na kupno mieszkania w Gdyni we właściwych dzielnicach można mieć Morze Bałtyckie wręcz na wyciągnięcie ręki. Całoroczne spacery promenadą morską czy odpoczynek na plaży szczególnie kuszą miłośników nadmorskiego relaksu. Dla wielu mieszkańców jest to również doskonała forma terapii, dzięki której mogą odpowiednio zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Taka lokalizacja okazuje się też szczególnie ważna dla właścicieli psów. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż poranny czy wieczorny spacer z ukochanym pupilem nad brzegiem morza.

Architektura

Mieszkańcy Gdyni doceniają zarówno wyjątkową architekturę miasta, jak i dostęp do licznych terenów zielonych. Miejskie rady dzielnic co miesiąc przeznaczają ogromne kwoty na zachowanie odpowiedniej czystości ulic oraz estetyki osiedli. W tej części Trójmiasta zlokalizowanych jest również kilka parków, w których można zadbać o aktywny wypoczynek. Duża ilość ścieżek rowerowych oraz tras spacerowych zachęcają do uprawiania sportów nawet tych, którzy zwykle nie wypoczywają aktywnie.

Położenie

Oczywiście atutem lokalizacji miejscowości jest również sąsiedztwo Sopotu i Gdańska. Wystarczy tylko kilkanaście minut jazdy samochodem lub Szybką Koleją Miejską, aby uczestniczyć w gdańskim życiu nocnym lub uciąć sobie krótki spacer po sopockim molo. To jednak nie wszystko - liczne badania przeprowadzane w całej Polsce wykazały, że to właśnie Gdynianie czują się najbardziej bezpieczni w swoim mieście. Szczególny wpływ mają na to skuteczne działania policji, znajdującej się w krajowej czołówce najefektywniej pracujących służb mundurowych.

Ojciec i córka spacerujący brzegiem morza
fot. pixabay.com

Sprzedam mieszkanie w Gdyni - tylko w której dzielnicy? Sprawdź oferty lokali znajdujących się w centrum i na osiedlach takich jak Dąbrowa, Redłowo, Orłowo czy Witomino

Wiele ofert sprzedaży mieszkań w Gdyni dotyczy lokali znajdujących się nie tylko w centrum, lecz również w dzielnicach takich jak Dąbrowa, Redłowo, Orłowo czy Witomino. Miejski rynek nieruchomości jest tutaj w doskonałej kondycji, a przyszli właściciele mieszkań mogą wybierać spośród bogatej oferty dostępnych lokali na osiedlach takich jak Redłowo, Orłowo, Śródmieście i Witomino. Na popularność tych osiedli ma szczególny wpływ bliski dostęp do Morza Bałtyckiego, a także doskonała oferta usługowo-handlową oraz rozwinięta komunikacja miejska.

Przyszli kupcy zwracają także uwagę na stan budynków mieszkalnych oraz samych lokali. Najszybciej sprzedają się apartamenty w nowo powstałych obiektach na zadbanych osiedlach oraz odremontowane kawalerki w starych, ale odrestaurowanych w ostatnich latach kamienicach. Mieszkańcy doceniają również estetykę wybranych osiedli oraz czystość ulic. Szukając tej jedynej dzielnicy do stałego osiedlenia biorą więc pod uwagę głównie wspomniane czynniki. Serwis WGN radzi więc, w jakich dzielnicach znajdziemy lokum idealne dla naszych potrzeb i które osiedla okazują się najbardziej pożądane przez przyszłych nabywców.

Redłowo

Mieszkańcy tej części Trójmiasta w przeprowadzanych licznie rankingach na temat najatrakcyjniejszej dzielnicy miasta, najczęściej wskazują właśnie Redłowo. Największą zaletą tego osiedla z pewnością jest samo jego położenie w bezpośrednim dostępie do Morza Bałtyckiego. Oczywiście najchętniej kupowane są mieszkania, które znajdują się tylko kilka minut od wybrzeża. Wiele dostępnych tutaj obiektów zlokalizowanych jest blisko kąpieliska morskiego. Nabywcy cenią również budynki w pobliżu klifu radłowskiego. Takie położenie pozwala mieszkańcom cieszyć się ciągłym kontaktem z morzem oraz umożliwia swobodne spacery czy systematyczne uprawianie joggingu.

Redłowo jest również w dużej mierze porośnięte lasem, stanowiącym ważną część Rezerwatu Kępa Redłowska. Liczne ścieżki rowerowe i trasy spacerowe szczególnie przyciągają osoby, które cenią sobie odpoczynek na łonie natury. Spokój i cisza charakteryzujące tę dzielnicę pozwalają oderwać się od codziennego miejskiego zgiełku.

Na wyjątkową atrakcyjność okolicy wpływa także lokalizacja kilku ważnych inwestycji, takich jak Park Naukowo-Technologiczny. Ponadto w Redłowie dostępnych jest wiele szkół, szpitali i instytucji. Mieszkańcy nie muszą więc specjalnie udawać się do centrum aby załatwić najpotrzebniejsze codzienne sprawy. Ta część miasta jest również doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami aglomeracji. Do jej największych zalet zalicza się też niewielką odległość od stacji Szybkiej Kolei Miejskiej. Kursujące regularnie przez całą noc pociągi umożliwią sprawny dojazd do domu nawet po nocnej imprezie w Sopocie. Osiedle jest również wyjątkowo spokojne. Jego charakter podkreślają małe osiedlowe sklepiki i warzywniaki.

Ofert na Redłowie szukają przede wszystkim rodziny z dziećmi. Bliskość morza oraz zielonych terenów pozwala na wspólny, rodzinny wypoczynek. Na nieruchomości w tej części miasta zwracają również uwagę osoby dbające o swoją sylwetkę. Niedaleka odległość od lasu i wybrzeża sprawia, że można tutaj w spokoju biegać czy ćwiczyć na świeżym powietrzu, a nie jedynie w zamkniętych ścianach siłowni. Tę dzielnicę doceniają również starsi ludzie. Spokój oraz odległość od śródmieścia, pozwala osobom na emeryturze znaleźć swoje miejsce na ziemi.

Mieszkanie z nadmorskim wystrojem
fot. pixabay.com

Śródmieście

Oczywiście, mieszkania w centrum Gdyni są jednymi z najbardziej pożądanych w całym mieście. Jej doskonałą lokalizację doceniają jednak nie tylko osoby, którym zależy na bliskości wszystkich najważniejszych instytucji i zabytków oraz szerokiej ofercie usługowo-handlowej, ale również przedsiębiorcy, którzy doskonale wiedzą, że właśnie w tej części miasta warto założyć własną firmę. Nie wolno również zapominać, że Śródmieście to serce miasta, w którym toczy się całonocne życie towarzyskie. Dostępność wielu restauracji, kawiarni oraz pubów, zdecydowanie sprzyja zawieraniu nowych znajomości. Należy również wspomnieć, że Śródmieście w 2015 roku zdobyło wyróżnienie dla polskich rejonów, które cechuje wysoka zawartość historyczna i kulturalna.
Ta część miasta jest doskonale skomunikowana z resztą Gdyni oraz sąsiadującymi miejscowościami. Niedaleko mamy stąd również do plaży i bulwaru nadmorskiego. Działa tu też wiele instytucji państwowych, szkół, przedszkoli i żłobków.

Najchętniej sprzedają się tutaj jednak nieruchomości przeznaczone typowo pod siedziby firm czy przedsiębiorstw. Biznesmeni doceniają nie tylko bliskość centrum, ale również doskonałe połączenie z gdańskim lotniskiem. Często na kupno llokali w tej okolicy decydują się również młodzi, zapracowani ludzie, którzy szukają rozmaitych wydarzeń kulturalnych po męczącym dniu w pracy. Śródmieścia unikają za to rodziny z dziećmi i starsi ludzie. Odstrasza ich gwar, hałas oraz ciągły pęd miejski. Niektórzy nie przepadają również za często przebywającymi w tych okolicach turystami.

Orłowo

Orłowo uważane jest przez mieszkańców miasta za najbardziej prestiżową dzielnicę miejscowości. Jest to bowiem miejsce, które łączy jednocześnie małomiasteczkowy spokój z tętniącym życiem miejskim gwarem. Osiedle zlokalizowane jest na pograniczu Gdyni i Sopotu. W niedalekiej odległości znajduje się również wybrzeże bałtyckie. Do plaży można spokojnie dojść spacerem, nawet z najbardziej oddalonych części dzielnicy. To właśnie tutaj znajduje się również Molo Orłowskie oraz nadmorski deptak z szeroką ofertą lokali gastronomicznych. Na terenie Orłowa położony jest także jeden z najbardziej znanych klifów w Polsce. Nie można też zapominać o sąsiedztwie Lasu Sopockiego i Kępy Redłowskiej.

W niewielkiej odległości od dzielnicy zlokalizowane są również dwie galerie handlowe, Klif i Riwiera. Oprócz zakupów w wielu sklepach, można tutaj skorzystać z usług salonów fryzjerskich, kosmetycznych czy pójść do kina.

Orłowo jest również dobrze zagospodarowanym osiedlem pod względem dostępnych instytucji edukacyjnych. Oprócz licznych przedszkoli i szkół każdego stopnia zlokalizowana jest tutaj m.in. Gdyńska Szkoła Filmowa. W tej części Trójmiasta znajduje się też wiele interesujących i wartych zobaczenia zabytków, chociażby Domek Żeromskiego czy zespół parkowo-pałacowy Kolibki. Z kolei jedynie kilkadziesiąt metrów dzieli granice dzielnicy od popularnego Aquaparku Sopot.

Ta część Trójmiasta jest nie tylko cicha, ale również wyjątkowo zadbana. Duża ilość zielonych skwerów oraz bliskość lasów sprawiają, że chętnie przeprowadzają się tutaj osoby, które wcześniej mieszkały w ścisłym centrum. Jedną z charakterystycznych cech Orłowa jest również otoczenie kameralnej zabudowy. Nie ma tutaj długich blokowisk czy potężnych apartamentowców, które można odnaleźć w innych dzielnicach miasta. Coraz częściej na osiedlu budowane są również wille oraz domy jednorodzinne.

Nieruchomości dostępne na Orłowie należą do jednych z najdroższych w całym Trójmieście. Doskonała lokalizacja, bezpośredniość Morza Bałtyckiego, a także swobodny dostęp do zaplecza handlowo-usługowego sprawiają, że nieruchomości tutaj kupują przeważnie ludzie bardzo zamożni, biznesmeni, artyści czy sportowcy. Lokale w tej dzielnicy cieszą się jednak nadal ogromną popularnością kupujących, którzy często mają niemałe wymagania dotyczące wykończenia stawianych budynków. Deweloperzy coraz częściej inwestują więc w lokale mieszkalne o podwyższonym standardzie, które spełniają potrzeby nawet tych najbardziej wymagających klientów.

Fontanna w centrum Gdyni
fot. pixabay.com

Witomino

Witomino to z pewnością jedna z najbardziej malowniczo położonych części miasta. Jednym z największych atutów tej dzielnicy jest bliskość Trójmiejskiego Parku Narodowego. Znajduje się w nich wiele ścieżek rowerowych oraz siłowni plenerowych, umożliwiających swobodne rekreacje na świeżym powietrzu. Mimo iż osiedle zlokalizowane jest niedaleko od centrum, to na miejscu dostępna jest szeroka infrastruktura handlowa. Mieszkańcy szczególnie doceniają jednak ilość znajdujących się na miejscu instytucji edukacyjnych: żłobków, przedszkoli oraz szkół. Na terenie osiedla dostępne są również liczne place zabaw i tory przeszkód, dostosowane do potrzeb najmłodszych mieszkańców Witomina. Dzielnica jest też doskonale skomunikowana z resztą miasta, a także ze śródmieściem.

Na zakup mieszkania w tej części aglomeracji decydują się przede wszystkim rodziny z dziećmi, które zwracają szczególną uwagę na bliskość szkół oraz dobrze zagospodarowanego zaplecza usługowego. Równie chętnie nieruchomości nabywają tutaj osoby starsze, które cenią komfort życia wynikający z mieszkania w tak spokojnej okolicy.

Rosnące zainteresowanie nieruchomościami na terenie miasta z pewnością ucieszy deweloperów i wszystkie osoby, które posiadają obecnie mieszkanie na sprzedaż w tej okolicy. Oczywiście każdy z nabywców ma inne wymagania oraz potrzeby, dlatego najbardziej opłacalna okaże się inwestycja w budynki mieszkalne znajdujące się na różnych osiedlach. Ostatnimi czasy, najbardziej pożądane wśród kupujących są lokale zlokalizowane w dzielnicach Redłowo i Orłowo. Znacząco spada jednak znaczenie lokali znajdujących się na Śródmieściu. Ich nabyciem są bowiem zainteresowani jedynie właściciele większym przedsiębiorstw oraz biznesmeni.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie w Trójmieście, skorzystaj z portalu ogłoszeniowego Wielka Giełda Nieruchomości. Sam zdecydujesz o tym, jak będzie wyglądało Twoje ogłoszenie oraz które zdjęcia zostaną opublikowane. Wystarczy, że wyślesz SMS, a Twoja oferta będzie dostępna przez 90 dni aż na 50 portalach nieruchomościowych jednocześnie. Zapraszamy do współpracy!