Miasto Gdynia, jest jednym z silnej rozwijających się miast w Polsce, dlatego też aktualnie ma do zaoferowania rozbudowaną ofertę mieszkań na sprzedaż. Lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego, nowoczesne zaplecze naukowe, badawcze oraz poczucie bezpieczeństwa sprawia, że Gdynia jest jednym z miejsc, w których żyje się najlepiej. Pomimo wysokich cen mieszkań, kupujący jak i inwestorzy decydują się na ulokowanie środków pieniężnych w nieruchomości zlokalizowane w tym mieście, a więc co do zaoferowania mają deweloperzy?

 

Spis treści:

1. Co wpływa na wzrost ilości inwestycji w Gdyni
2. Nowe mieszkania jako forma inwestycji
3. Atrakcyjne dzielnice dla dewelopera i kupującego
4. Na co deweloper zwraca uwagę przy wyborze lokalizacji


Wzrost zainteresowania inwestycją w mieszkania na sprzedaż w Gdyni

Z roku na rok, miasto Gdynia ma coraz więcej mieszkań na sprzedaż do zaoferowania. Powiększająca się oferta deweloperska jest skutkiem pozytywów, które wnosi dla mieszkańców samo miasto. Jest to przede wszystkim nowoczesny ośrodek gospodarki morskiej oraz miejsce stale rozwijających się ośrodków naukowo-badawczych. Dostępność wysoce wykwalifikowanej kadry pracowniczej, centra biznesowe działające w branży morskiej oraz IT, tworzą niewątpliwie dobry klimat do inwestycji. Natomiast lokalizacja miasta zapewnia osiągnięcie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Mieszkańcy Gdyni jako nieliczni mają możliwość codziennych spacerów brzegiem morza, podziwiania wschodów i zachodów słońca oraz korzystania z mocno rozbudowanego zaplecza zarówno turystycznego jak i kulturowego.

 

Nowe inwestycje mieszkań na sprzedaż w Gdyni

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni oraz w innych większych metropoliach kraju stanowią jeden z najbezpieczniejszych sposobów na ulokowanie zaoszczędzonych środków pieniężnych. Biorąc pod uwagę dotychczasowe, oferowane przez banki niskie stopy procentowe kredytów hipotecznych oraz stale rosnącą inflację popyt na mieszkania przewyższył podaż. Deweloperzy oraz inwestorzy dokładają wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby klientów oraz stale napędzać zapotrzebowanie. Muszą oni jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników przy rozpoczęciu budowy nowych inwestycji. Po pierwsze, czy mieszkania będą ukierunkowane pod wynajem, czy pod własny użytek. Tu główną rolę odgrywa lokalizacja, ponieważ w większości przypadków dla wynajmującego mieszkanie znajdujące się bliżej centrum będzie bardziej atrakcyjne, niż mieszkanie na obrzeżach miasta. Z kolei osoby poszukujące swojego pierwszego mieszkania, będą zwracać uwagę na inwestycje posiadające wszystkie udogodnienia, nie tylko lokalizacyjne. Wartą uwagi inwestycją, skierowaną pod inwestycję dla kupujących jest Alvarium w dzielnicy Redłowo. Inwestycja łączy w sobie bliskość centrum miasta z bliskością terenów zielonych. Dzielnica, w której znajdują się mieszkania, uważna jest za jedną z najbardziej reprezentacyjnych dzielnic Gdyni. To tu toczy się miejskie życie międzynarodowych korporacji oraz rozbudowanego centrum handlowo-usługowego.

 

Jakie dzielnice miasta są najbardziej atrakcyjne do zamieszkania?

Miasto Gdynia, jako jedno z niewielu łączy w sobie zarówno idealnie miejsce dla inwestorów, przedsiębiorców, naukowców jak i normalnych ludzi. Pod względem mieszkaniowym potrafi zadowolić rodzinę z dziećmi, singla oraz wymagającego przedsiębiorcę. Jednakże najbardziej atrakcyjnymi dzielnicami miasta są te, które posiadają dostęp do zatoki oraz posiadają w swoim sąsiedztwie tereny zielone. Podejmując decyzję o zakupie nieruchomości lub rozpoczęciu inwestycji pierwszym z kryteriów branych pod uwagę jest szeroko pojęte określenie infrastruktury. Aktualnie pod lupą inwestorów są dzielnice nieco oddalone od ścisłego centrum miasta. Są to idealne tereny inwestycyjne z rozbudowaną i nowoczesną siecią chociażby do prowadzenia biznesu.

Jedną z najpopularniejszych dzielnic jest oczywiście Śródmieście, które swoją atrakcyjność zawdzięcza bliskości do centrum miasta. Ta część miasta jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami, a więc, aby korzystać z jej udogodnień nie musimy kupować mieszkania właśnie w tej lokalizacji. Cena mieszkania w obrębie Śródmieścia jest również znacznie wyższa, aniżeli w innych dzielnicach.

Redłowo

Wartą wagi jest dzielnica Redłowo, która sprawnie łączy miejskie życie biznesowe ze spokojem i ciszą w życiu prywatnym. Obszar ten w dużej mierze jest porośnięty lasem, a na uwagę zasługuje fakt zlokalizowania tam Parku Naukowo-Technologicznego, szpitala oraz rozbudowanego zaplecza edukacyjnego dla dzieci. Mieści się tu również Szybka Kolej Miejska, dzięki której w łatwy i szybi sposób można się dostać w inne części miasta Gdynia. Bezpośrednie sąsiedztwo tworzą małe obiekty handlowo-usługowe. Z pewnością jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz osób pragnących żyć w spokojnej, zielonej okolicy, jednocześnie nie rezygnując z udogodnień i atrakcji centrum miasta.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Gdynia 

Dąbrowa

Dzielnica Dąbrowa jest jedna z najmłodszych dzielnic mieszkalnych miasta Gdynia. Dużą powierzchnię terenu zajmują lasy oraz zbiorniki wodne. Na szczególna uwagę zasługuje inwestycja osiedlowa Beauforta. Całe osiedle tworzy zespół 24 budynków, nawiązujących swoją architekturą do nadmorskich hoteli. Ze względu na swoją lokalizację, mieszkania oferowane na sprzedaż w tej inwestycji, stanowią idealną ofertę dla rodzin z dziećmi, osób, którym na co dzień nie są potrzebne wizyty w centru miasta oraz tych którzy poszukują kameralnej lokalizacji do zamieszkania. Cała dzielnica jak i teren osiedla, wyposażony został we wszystkie najpotrzebniejsze usługi, szkołę, przedszkola, przychodnie oraz galerię handlową.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Gdynia, Dąbrowa

Na co deweloperzy zwracają uwagę przy rozpoczęciu inwestycji budowy mieszkań na sprzedaż w Gdyni?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wybór miejsca pod inwestycję jest oczywiście lokalizacja. Dla każdego rodzaju nieruchomości atrakcyjne będzie inne położenie. Decydując się na budowę lokali usługowych, najlepszą dla powodzenia inwestycji oraz dla przyszłych kupców będzie lokalizacja w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie głównych arterii miejskich. Z kolei dla przedsiębiorców poszukujących miejsca na hale produkcyjne, przestrzenie magazynowe, będą to obszary podmiejskie o dużej powierzchni. Natomiast jeżeli chodzi o inwestycje mieszkaniowe, upodobania co do lokalizacji są różne. Dla niektórych mieszkanie w centrum miasta będzie spełnieniem marzeń, natomiast dla innych będzie to mieszkanie na jego obrzeżach, dlatego ważne jest określenie do jakiego segmentu klientów deweloper chce trafić. Dla dewelopera sama lokalizacja nie sprawi, iż podejmie decyzje o inwestycji w danym miejscu. Z lokalizacją związane są również regulacje prawne oraz funkcjonujące sieci infrastruktury technicznej. Z dużej mierze to właśnie dostęp do mediów, bezproblemowy dojazd do działki odpowiadają za sprawny przebieg budowy.