Nowe mieszkania w Gdyni są dosyć drogie, ale ulokowanie nad morzem i perspektywy rozwoju na przyszłość tego miasta sprawiają, że opłaca się w nie inwestować. Gdynia to miasto znajdujące się na terenie północnej Polski, w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim. Mieszka w nim prawie 250 000 ludzi. Przez wzgląd na bliskość morza, położenie i ciekawą infrastrukturę stanowi naprawdę atrakcyjne miejsce dla wielu inwestorów.

Spis treści:
Krótka charakterystyka miasta
Miasto okiem inwestora
Czy warto kupić nieruchomość właśnie tutaj?

Chcesz zainwestować w mieszkanie na sprzedaż w Gdyni? Poznaj miasto

Jest wiele nowych mieszkań na sprzedaż w Gdyni, ponieważ to nowoczesne i wciąż rozwijające się miasto. Mieszka w nim około 250 tysięcy osób. Gdynia stanowi istotny ośrodek gospodarki morskiej, handlu międzynarodowego, nauki i szkolnictwa wyższego, jak też kultury i turystyki. Najważniejsze zadania pełnią tutaj Port oraz Skwer Kościuszki, wokół których najczęściej organizuje się różnego rodzaju imprezy. Tutaj także przycumowały na swoją morską „emeryturę” znane okręty:

  • ORP „Błyskawica” – jeden z najwspanialszych w swojej grupie. To polski niszczyciel, który został wybudowany w latach 1935–1936 na terenie Wielkiej Brytanii. Pierwszy raz udało mu się wypłynąć do Gdyni w 1937 roku i aż do czasu, kiedy rozpoczęła się II wojna światowa służył Polskiej Marynarce Wojennej. Od 1976 roku pełni rolę muzeum, na jego pokładzie można podziwiać dawne uzbrojenie i przedmioty świadczące o tradycji Polskiej Marynarki Wojennej.
  • „Dar Pomorza” – tzw. „biała fregata”, która od ponad 70 lat jest nieodłącznie powiązana z Gdynią. Zbudowano ją w roku 1909 na terenie stoczniowym Blohm-Voss w Hamburgu jako okręt szkoleniowy niemieckiej marynarki handlowej. W 1982 roku, dzięki staraniom wszystkich miłośników statku, „Dar Pomorza” przekazano Centralnemu Muzeum Morskiemu. 27 maja 1983 roku ten jeden z najbardziej okazałych i najlepiej zachowanych żaglowców na świecie stał się muzeum.

Statek - Dar Pomorza w Gdyni
fot. pixabay.com

Inne ciekawe obiekty i atrakcje

Warto odwiedzić port w Gdyni. W czasie letnich wakacji można skorzystać tutaj z szerokiej oferty różnego rodzaju rejsów wycieczkowych po Zatoce. Swoją siedzibę na skwerze ma także Akademia Morska (WSM), a na tyłach jej budynku znajduje się port jachtowy. Może on pomieścić około 200 jednostek, z czego ponad 50 miejsc jest przeznaczonych dla gości, czyli statków o długości poniżej 20 metrów. Znajduje się tutaj również w pełni zagospodarowane zaplecze, zarówno socjalne, jak i sanitarne oraz istnieje możliwość skorzystania z Internetu. Jest tu również wiele sklepów wyposażonych w sprzęt żeglarski i oferujących usługi szkutnicze.

Można tutaj znaleźć również skarbnicę wiedzy o polskim morzu, jaką jest Muzeum Oceanograficzne. Znajduje się w nim przede wszystkim olbrzymia ekspozycja akwariów z okazami różnych morskich zwierząt z całego świata. Co więcej, gdy wejdziemy na położoną niedaleko stąd Kamienną Górę, możemy podziwiać piękną panoramę całej Gdyni, portu, a nawet Mierzei Helskiej. Gdynia to także niezliczona ilość malowniczych terenów, pięknej przyrody i zieleni. To miejsce, które można pokochać „od pierwszego wejrzenia”.

Jest to także miasto mające wspaniałą, choć stosunkowo krótką historię. Na jego mapie odnaleźć można między innymi takie zabytkowe miejsca, jak Kościół św. Michała Archanioła na Oksywiu z XIII wieku, będący jednym z najstarszych na terenie całego Pomorza Gdańskiego; zespół pałacowo-parkowy Kolibki, który sięga pamięcią jeszcze do czasów Króla Jana III Sobieskiego, jak również dworek w neogotyckim stylu w Orłowie, pochodzący z przełomu XVII i XVIII.

Gdynia to miejsce, które jest szczególnie przyjazne dla wszystkich amatorów kontaktu ze środowiskiem naturalnym. Znajdujące się na terenie miasta osiedla mieszkaniowe bardzo często są umiejscowione pomiędzy lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a jednym z najstarszych na terenie Polski rezerwatów przyrody, jakim jest Kępa Redłowska wraz z klifowym brzegiem morskim. Mieszkańcy tych osiedli są blisko natury, bowiem w ich pobliżu jest nie tylko dużo zieleni, ale mieszka tu również wiele zwierząt, między innymi jeże, łabędzie, kormorany oraz dzikie kaczki.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Gdyni, czyli jak postrzegają miasto inwestorzy. Dowiedz się więcej o centrum miasta oraz Redłowie, Wzgórzu Świętego Maksymiliana i Orłowie

Zastanawiając się nad kupnem nowego mieszkania w Gdyni lub obiektu pod inwestycję, trzeba przede wszystkim rozważyć kwestie związane z infrastrukturą oraz wziąć pod uwagę perspektywy na przyszłość. Warto przyjrzeć się nie tylko centrum miasta, ale też dzielnicom nieci od niego oddalonym takim jak Redłowo, Wzgórze Świętego Maksymiliana czy Orłowo. Jak się okazuje, Gdynia jest również miastem, które dysponuje nowoczesną i stale rozwijającą się infrastrukturą niezbędną do prowadzenia na jej terenie biznesu. Ulokowane tutaj duże firmy zapewniają wiele miejsc pracy i jeszcze bardziej zwiększają potencjał gospodarczy miasta. Gdynia to także duży potencjał ludzki – ogrom mieszkańców sprawia, że nietrudno tutaj o odpowiednio wykfalifikowanego pracownika specjalizującego się w konkretnej branży. Wiąże się to między innymi z tym, że Gdynia oraz całe Trójmiasto stanowią duży ośrodek akademicki. Na ponad 20 uczelniach, między innymi na Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Morskim czy Akademii Marynarki Wojennej, kształci się około 100 tysięcy studentów.

Młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, są często nie tylko absolwentami najlepszych uczelni w regionie, ale mogą się także pochwalić znajomością wielu języków obcych, w tym szwedzkiego, duńskiego czy norweskiego. Niektóre dane wskazują, że nawet ponad połowa osób znających języki nordyckie w Polsce mieszka właśnie na Pomorzu. Wiele osób posługuje się tutaj także językiem hiszpańskim i niemieckim. Co więcej niemalże ¾ ludności Trójmiasta znajduje się w wieku produkcyjnym, więc jest w pełni gotowa i zdolna do pracy.

Warto też zauważyć, że miasto już w tej chwili dysponuje około 200 tys. metrów kw. powierzchni biurowej, zazwyczaj mieszczących się w okolicy centrum. Dodatkowo w trakcie najbliższych lat planuje się realizację kolejnych inwestycji, które mają prowadzić do powstania nowych powierzchni biurowych o wysokim standardzie. W planach jest także projekt o nazwie Śródmieście Morskie, na który składa się kilka zupełnie niezależnych inwestycji, mających powstać w perspektywie kilkunastu lat. Wszystkie te projekty mają dostarczyć niemalże 500 tys. metrów kw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej, umiejscowionej w samym centrum miasta, w miejscu, gdzie ląd styka się z morzem.

Klif na plaży w Gdyni
fot. pixabay.com

Dzielnice atrakcyjne do zamieszkania

Na początek warto przyjrzeć się bliżej Śródmieściu, czyli centrum. Lokalizacja ta jest jedną z najbardziej atrakcyjnych, ponieważ mieści się ona w samym sercu miasta. Ta część jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Gdyni, więc nie trzeba mieszkać dokładnie w tym miejscu, aby cieszyć się jego atrakcjami. Kupno mieszkania w tej dzielnicy Gdyni będzie się wiązało z dosyć dużym wydatkiem. Z kolei jeśli zdecydujemy się na wynajem, będziemy musieli zapłacić od 1100 złotych miesięcznie za kawalerkę, aż do około 1800 złotych za mieszkanie trzypokojowe.

Redłowo

Kolejną, stosunkowo popularną dzielnicą mieszkalną Gdyni jest Redłowo. Jest ono w dużej mierze porośnięte bujnym lasem, a jego atrakcyjność zwiększa fakt, że mieści się tutaj Park Naukowo- Technologiczny, szpital, różnego rodzaju szkoły oraz bardzo rozległe tereny rekreacyjne. Co więcej mieści się tutaj stacja Szybkiej Kolei Miejskiej, która znacznie ułatwia sprawne dotarcie do pozostałych dzielnic Gdyni. Okolica Redłowa jest dosyć spokojna i pełna małych, osiedlowych sklepików oraz rozległych lasów. Jeśli zależy Ci na tym, aby nieco uciec od zgiełku dużego miasta, ale równocześnie móc wszędzie szybko dotrzeć, to Redłowo będzie dla Ciebie idealnym miejscem do zamieszkania. Ceny zakupu nowych mieszkań nie przerażają już tak bardzo. Wynajem jednego pokoju wyniesie za to jedynie 900 złotych, natomiast za trzy pokoje trzeba zapłacić miesięcznie około 1600 złotych.

Wzgórze Świętego Maksymiliana

Dzielnica, w której niedawno poczyniono olbrzymie inwestycje to Wzgórze Świętego Maksymiliana. Kilka lat temu postawiono tutaj największe na terenie całego Pomorza centrum handlowe Riviera. W pobliżu mieszczą się także liczne szkoły, klasztor ojców Franciszkanów oraz stacja kolejki SKM. Otoczenie zieleni i bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska sprawiają, że jest to dzielnica ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród potencjalnych kupujących, jak też wynajmujących lokum. Koszt wynajmu mieszkania rozpoczyna się tutaj od około 1100 złotych, a kończy na mniej więcej 1600 złotych na miesiąc.

Orłowo

Kolejna dzielnica Gdyni jest niezmiernie ceniona przez dostęp do morza i bliskość mola w Sopocie. Jest nią Orłowo. Jednakże jak się okazuje mieszkania na jej terenie są coraz droższe. Należy ona raczej do najdroższych dzielnic Gdyni, zarówno pod kątem kupna i sprzedaży mieszkań, jak i wynajmu. Na przykład za wynajem trzypokojowego mieszkania należy zapłacić tutaj około 2000 złotych miesięcznie.

Zdecydowanie tańsze mieszkania znajdują się w dzielnicach takich jak Karwiny, Pogórze, Oksywie, czy też Wielki Kack. Jednakże równocześnie są to nieco mniej popularne dzielnice Gdyni, zdecydowanie bardziej oddalone od centrum i nieskomunikowane linią SKM.

Ceny mieszkań nad morzem

Cena mieszkania zależy przede wszystkim od tego, czy chcemy kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Wiadomo, że w tym wypadku te pierwsze będą zdecydowanie droższe. Nowe mieszkania w Gdyni są dosyć drogie, ale Trójmiasto w ogóle należy raczej do droższych pod tym względem miejsc w Polsce. Jak się okazuje średnia cena za metr kw. mieszkania wynosi prawie 9,5 tysiąca złotych, co daje średnio ponad pół miliona złotych za zakup mieszkania o powierzchni powyżej 50 metrów kw. Wiadomo, że cena zakupu nowego mieszkania będzie tym wyższa, im bliżej centrum miasta i im bliżej morza jest ono położone. Co za tym idzie, jeśli zależy wam na oszczędnościach, warto szukać nowego lokum w tańszych dzielnicach Gdyni, jak Wielki Kack, Karwiny, czy też Witomino, omijając dzielnice droższe, czyli Grabówek, Orłowo czy Śródmieście.

Molo w Gdyni
fot. pixabay.com

Czy warto zainwestować w nowe mieszkanie na sprzedaż w Gdyni?

Warto zastanowić się nad kupnem nowego mieszkania w Gdyni, które znajduje się w centrum miasta. Mieszkanie w samym centrum Gdyni to z pewnością wiele plusów, a należy do nich między innymi: rozbudowana infrastruktura, dzięki czemu łatwo stąd wszędzie dojechać – zarówno w obrębie miasta, jak i okolic; miejska plaża z dostępem do wód Zatoki Puckiej; wiele obiektów kultury oraz port z przycumowanymi na stałe statkami udostępnionymi zwiedzającym; sprawnie działająca Policja, dzięki czemu Gdynia jest uznawana za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na mapie całego Trójmiasta i okolic; możliwość wynajęcia miejsca dla swojej żaglówki lub motorówki oraz wypływania na rejsy po morzu; zadbane miasto o bardzo estetycznym wyglądzie.

Oczywiście koszt zakupu nowego mieszkania w centrum Gdyni będzie odpowiednio droższy od zakupu lokum w znacznie mniej popularnych i odleglejszych od morza dzielnicach miasta. Jednakże transakcja ta z pewnością zdecydowanie bardziej nam się opłaci, jeśli chcemy przeznaczyć to mieszkanie na wynajem, odsprzedać je w przyszłości lub zwyczajnie cieszyć się łatwiejszym dojazdem do pracy lub bliskością morza w czasie wakacji.

Gdzie najlepiej szukać ofert?

Szukając mieszkania na terenie Gdyni, warto korzystać jedynie ze sprawdzonych i znanych pośredników sprzedaży nieruchomości. Jednym z portali internetowych dających nam gwarancję bezpieczeństwa jest WGN, czyli Wielka Giełda Nieruchomości. WGN jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku nieruchomości. Ogrom doświadczenia i zatrudnianych przez koncern fachowców sprawia, że nie ma sobie równych. W historii jego działania udało mu się już zrealizować ponad 150 000 transakcji, przeprowadzonych zarówno w kraju, jak i na całym świecie.

Firma oferuje swoim klientom między innymi: profesjonalne doradztwo na każdym etapie realizowania transakcji, jaką jest zakup nowej nieruchomości; przeprowadzenie rzetelnych i autorskich analiz rynkowych; wiedzę na temat aktualnych trendów w obrocie nieruchomościami; usługę doradztwa finansowego i kredytowego w związku z koniecznością opłacania zakupu; pomoc w negocjowaniu umów; pomoc w sfinalizowaniu transakcji i zapewnienia jej bezpieczeństwa; pomoc w wyborze jak najlepszej oferty oraz indywidualne podejście do każdego klienta.

W związku z czym, jeśli interesują Cię mieszkania w Gdyni, to powinieneś skorzystać z pomocy WGN i wybrać spośród jednej z ofert znajdujących się na ich stronie internetowej. Zakup nowego mieszkania zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem, zatem warto jak najlepiej zadbać o jego bezpieczeństwo. Razem z WGN realizujesz tylko bezpieczne transakcje!