Gdynia przyciąga nowoczesnymi mieszkaniami na sprzedaż. Miasto położone jest nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopomorskim. Wraz z Gdańskiem i Sopotem chodzi w skład malowniczego Trójmiasta.

Niegdyś wieś rybacka, obecnie tętniąca życiem aglomeracja trójmiejska. Gdynia stale się rozwija, przyciągając corocznie nowych mieszkańców. Wielu z nich planuje osiedlić się w tym nadmorskim mieście, są jednak i tacy, którzy kupują w Gdyni miasta z myślą o ich późniejszym wynajmie.


Spis treści:
Zamieszkaj blisko morza
Turystyka wzmacnia popularność inwestycji nad morzem
Rynek pierwotny mieszkań we Wrocławiu
Luksusowe mieszkania na Osiedlu Nowe Orłowo
Prestiżowa inwestycja w dzielnicy Redłowo
Mieszkania dla niepełnosprawnych na Osiedlu Cis 
Segment mieszkaniowy w Gdyni stale się rozwija

 

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni – zamieszkaj blisko morza

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni mają niewątpliwie wiele zalet. Jedną z nich jest lokalizacja blisko Morza Bałtyckiego. Miasto to posiada rozległe nadmorskie tereny spacerowe (na przykład Molo Południowe, które stanowi przedłużenie Skweru Kościuszki), co dla osób lubiących spędzać wolny czas aktywnie, z pewnością będzie stanowiło dużą zaletę. W administracyjnych granicach miasta znajdują się lasy praz rozległe tereny zielone. Nad morzem wyznaczone są w tym mieście cztery strzeżone letnie kąpieliska: Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły.

Ponadto w Gdyni znajduje się stacja kolejowa Gdynia Główna, na której zatrzymują się pociągi SKM oraz dalekobieżne. Gdynia jest połączona z Warszawą przez Sopot i Gdańsk linią kolejową E65.

Turystyka rodzi popyt na mieszkania pod wynajem

Gdynia to piękne miasto, którego zalety dostrzega coraz większa liczba osób poszukujących mieszkania. Wielu kupujących nabywa mieszkania z myślą o osiedleniu się w Gdyni. Mieszkania są jednak nabywane również przez inwestorów, którzy z ich wynajmu czerpią korzyści finansowe. Z racji swojego położenia na mapie kraju, Gdynia jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Zakup mieszkania pod wynajem wydaje się tu bardzo rozsądną inwestycją, która ma szansę zwrócić się w szybkim tempie.

Mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego w Gdyni

Bogata oferta mieszkań na sprzedaż z rynku pierwotnego obrazuje, że popyt na nowe mieszkania w Gdyni rośnie. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty inwestycji z rynku pierwotnego, które odpowiadają na stale rosnące potrzeby i wymagania kupujących.

- Nowe Orłowo

Osiedle Nowe Orłowo zlokalizowane jest w nadmorskiej, letniskowej części gdyńskiego Orłowa, pomiędzy ulicą Orłowską a Spacerową. Jest to inwestycja spod szyldu dewelopera Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K. W ramach inwestycji powstało kameralne osiedle o niskiej, dwu- i trzy-piętrowej zabudowie. Do mieszkań zlokalizowanych na parterze przynależą zielone ogródki osłonięte żywopłotem, co zapewni mieszkańcom prywatność oraz zwiększy komfort wypoczynku na świeżym powietrzu. Do mieszkań zlokalizowanych na wyższych kondygnacjach przynależą przestronne tarasy.

Na dachach najnowszych budynków zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, które zasilają w energię elektryczną części wspólne budynków, tj. klatki schodowe, hale garażowe i windy. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa całodobowa ochrona wyposażona w system monitoringu. Udogodnieniem, które zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców jest także sygnalizacja antynapadowa, która połączona jest bezpośrednio z ochroną osiedla.
Deweloper nie zapomniał o zapewnieniu mieszkańcom możliwości aktywnego spędzania czasu. W ramach inwestycji powstał kompleks fitness z salą ćwiczeń, sauny oraz sala klubowa wyposażona w stół bilardowy.

Dużą zaletą Nowego Orłowa jest lokalizacja blisko morza i rezerwatu przyrody. Dodatkowo położenie inwestycji Nowe Orłowo zapewnia dogodny dojazd do Sopotu i Gdyni.


- Osiedle Alvarium

Osiedle Alvarium budowane jest w reprezentacyjnej części gdyńskiego Redłowa. Inwestycja skierowana jest do osób, które cenią sobie możliwość życia blisko natury oraz morza, a równocześnie mają łatwy i szybki dostęp do tętniącego życiem centrum miasta.
„Alvarium zostało zaprojektowane tak, by jego mieszkańcy w pełni korzystali z uroków doskonałej lokalizacji – w każdej chwili mogą wybrać wypoczynek w naturze lub rozrywkę w mieście” - zapewnia deweloper, SEMEKO Grupa Inwestycyjna S.A.

Koncepcja architektoniczna inwestycji została wykonana przez biuro architektoniczne BJK Architekci sp. z o.o. w Gdyni. Projekt budowlany inwestycji wykonany został również przez BJK Architekci sp. z o.o. w Gdyni, jednak został zmodyfikowany przez Semeko Alvarium sp. z o.o. w Gdyni.

Osiedle Alvarium to prestiżowa inwestycja, która zapewni mieszkańcom dostęp do wypunktowanych przez dewelopera stref:
- rekreacji, gdzie mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzić czas;
- usług i handlu, co zapewni mieszkańcom niezależność od ścisłego centrum miasta i wyeliminuje konieczność dojazdu do centrum. Wszystko to dzięki pobliskiemu pasażowi handlowo-usługowemu;
- biur, dostęp do nowoczesnych biur zapewni komfortową pracę blisko domu.

- Osiedle Cis

Osiedle Cis to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa, która wkomponowana została w bardzo dobrze rozwiniętą dzielnicę Gdynia Cisowa. Oddanie inwestycji do użytku zostało zaplanowane na IV kwartał 2021 roku.

Dużą zaletą osiedla Cis jest jego dogodna lokalizacja. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dostęp do pobliskich sklepów spożywczych, centrów usługowych, parków, aptek, placów zabaw, siłowni, szkół i przedszkoli. Zaledwie 250 metrów od inwestycji znajduje się stacja SKM Cisowa, która zapewni mieszkańcom sprawne przemieszczanie się. W pobliżu osiedla Cis znajduje się ponadto wyjazd na trójmiejską obwodnicę, co stanowi dodatkowy atut. Ponadto w niewielkiej odległości od osiedla znajdują się przystanki komunikacji miejskiej.

„Gdyńskie osiedle Cis to idealne rozwiązanie dla poszukujących nowego mieszkania, kochających zieleń oraz ceniących wszystkie wygody dużego miasta. To wyjątkowe miejsce łączące nowoczesność wielkomiejskiego życia z obfitością otaczającej i przenikającej miasto natury. Tutaj tempo, w którym żyjesz zależy tylko od Ciebie” – zapewnia deweloper, Euro Styl S.A.
Osiedle Cis to doskonałe miejsce do życia dla osób, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Osiedle otoczone jest przez przyrodę, a do dyspozycji mieszkańców deweloper odda stojaki na rowery, dzięki czemu mieszkańcy w łatwy i komfortowy sposób będą mogli wybrać się na wycieczkę rowerową np. do zlokalizowanego niedaleko Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Co istotne, cały teren osiedla dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Za inwestycję odpowiada spółka Euro Styl S.A. z siedzibą w Gdańsku, która wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Dom Development.

Rynek mieszkań na sprzedaż w Gdyni stale się rozwija.

Rynek mieszkań na sprzedaż w Gdyni stale się rozwija. Corocznie przybywa nowych, nieszablonowych inwestycji. Deweloperom zależy na tym, aby tworzyć osiedla, które nie tylko zapewnią komfortowe miejsce do zamieszkania, ale także cechujące się bogatą infrastrukturą. Wielu deweloperów kładzie duży nacisk na możliwość korzystania przez mieszkańców z terenów zielnych, skwerów i sprzętów sportowych, które dostępne są często na terenie osiedli.
Należy przy tym zaznaczyć, że większość inwestycji mieszkaniowych dostarcza na gdyński rynek mieszkania o bardzo zróżnicowanym metrażu, rozkładzie oraz ilości pokoi. Dzięki temu kupujący mają duży wachlarz wyboru i mogą wybrać mieszkanie, które najbardziej będzie odpowiadało ich potrzebom i gustowi.

 

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN